Být mámou je pocta a také nikdy nekončící výzva, plná emocí, radostí, smutků, naplňujících pocitů a také bolestných frustrací. Je to ale cesta, která je hluboce vedená z našeho srdce, aniž bychom ji uměli konkrétně definovat. Je v tom poslání předávání života dále, které nás drží nad vodou a žene vpřed. Neočekáváme vděk, protože víme, že jsme našim dítětem milovány. Co když ale toto dítě není naše vlastní? Jak se v dané situaci mění naše vnímání toho, že jsme tímto dítětem opravdu milovány a nejsme jenom v dočasné „službě“?

Tento projekt #nevlastní MÁME a na něj navazující aktivity jsou zaměřeny na nevlastní mámy, macešky, které se dostaly do role vychovatelky, pečovatelky, organizátorky a podporovatelky nevlastního dítěte a naráží na mnohé limity této ne vždy vděčné role.
Jak v ní zdravě přežít? Jak se povzbudit a podpořit? Jak najít rovnováhu? Jak nevyhořet? Jak nastavit hranice? Jak komunikovat s dítětem? Jak komunikovat o výchově s otcem dítěte? Jak komunikovat s biologickou matkou dítěte? Jak se postarat o svoji psychohygienu?
To jsou jen základní témata, se kterými projekt #nevlastní MÁMA pracuje v podobě workshopů, webinářů, besed a pobytů.
Pokud vás toto téma zajímá a chcete být o akcích informovány, přihlaste se k odběru newsletteru, který je pro vás nezávazný a můžete jej kdykoliv odhlásit.
Eliška
Foto: ParentiPacek z Pixabay